Loading color scheme

09.07.2020 - TŁUCHOWSKIE ZESZYTY HISTORYCZNO - SPOŁECZNE NR XVI

Drodzy Czytelnicy!

W wasze ręce trafia XVI numer Tłuchowskich Zeszytów Historyczno - Społecznych. Oddajemy go w czasach jakże trudnych, innych pełnych obaw, w czasie epidemii. Na uwagę zapewne zasługuje jeden z artykułów podejmujący temat "czasu zarazy". Skłania on do refleksji, ale również wyjaśnia pewne rządzące człowiekiem mechanizmy działania i myślenia. W tymże numerze prezentujemy również sylwetki ludzi niezwykłych, m.in. Sołtysa Roku 2019, Zespołu Folklorystycznego "Tłuchowianie" - laureata nagrody "Tłuchowianin Roku", Józefa Jankowskiego - stuletniego mieszkańca naszej gminy, s.Lucyny Reszczyńskiej - nazywanej "Lucyną Waleczną". Znajdziecie tu także historię 100 - letniej szkoły podstawowej w Skępem oraz kościoła w Ligowie. to tylko niektóre z propozycji tego numeru.

Zachęcam do lektury.

mgr Edyta Gąsiorowska
[ze Wstępu]