Loading color scheme

05.10.2019 - 140 LAT OSP GOSTYNIN

Jubileusz 140- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Gostynin odbył się 5 października 2019 r. Uroczystość rozpoczęła Msza św. koncelebrowana w intencji strażaków, odprawiona w kościele św. Marcina. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W koncelebrze uczestniczyli księża proboszczowie z gostynińskich parafii. […] Gostynińscy strażacy przez 140 lat udowodnili, że hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” nie było i nie jest martwym zawołaniem. Ono ilustruje codzienne zajęcia strażaków. Umieszczamy to motto na naszych sztandarach nie po to, aby je upiększać. Umieszczamy po to, aby ono przypominało o celu strażackiej służby.[…] Nasi druhowie w oparciu o przykazanie miłości wykonują swoje zadania. Rozdają wokół siebie dobro. Pomagają potrzebującym i zagrożonym utratą życia, zdrowia i mienia – powiedział do strażaków ks. A. Zakrzewski.   W jubileuszu uczestniczyli również m.in. : dh Waldemar Pawlak Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie oraz Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Jasztal. Nie zabrakło również władz samorządowych na czele ze starostą pow. gostynińskiego i burmistrzem Gostynina oraz delegacji i pocztów sztandarowych PSP Gostynin oraz OSP z okolicznych jednostek.

E.G.