Loading color scheme

16.05.2021 - 100 LAT SŁUŻĄ BOGU I LUDZIOM

16 maja jednostka OSP Janowiec Kościelny obchodziła jubileusz 100 lecia działalności. Święto jednostki przypadało na rok 2020, jednak ze względów panującej pandemii, zostało przełożone na rok bieżący.

Uroczystość rozpoczęła koncelebrowana Msza św. dziękczynna, której przewodniczył ks. Andrzej Bawirsz – kapelan strażaków woj. warmińsko – mazurskiego. Mszę św. koncelebrowali ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej oraz miejscowy proboszcz ks. Dariusz Sielczak.

Jak piękny jest człowiek, który jest strażakiem. I zaraz sprecyzujmy – jak piękny jest człowiek, który jest strażakiem, nie przez piękno mundurów, medali, a nawet piękno pocztów sztandarowych. Piękny jest człowiek, który jest strażakiem przez szlachetność serca. Bo to z wnętrza strażackiego serca wypłynęły słowa: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – powiedział podczas kazania do zebranych druhów ks. Andrzej Zakrzewski.

Wśród przybyłych na jubileusz gości znaleźli się między innymi: marszałek woj. warmińsko – mazurskiego dh Gustaw Marek Brzezin, komendant powiatowy PSP w Nidzicy st. bryg. Krzysztof Mierzejewski, starosta nidzicki Marcin Paliński oraz okoliczni wójtowie. Nad przebiegiem uroczystości czuwał miejscowy wójt dh Piotr Rakoczy. Zasłużeni strażacy otrzymali medale i wyróżnienia.

                                                                                   Edyta Gąsiorowska