Loading color scheme

28-29.03.2022 - KONKURS Z OKAZJI BEATYFIKACJI STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Rada Duszpasterska  parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie ogłosiła konkurs z okazji beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

rysunek/portret przedstawiający Stefana Kardynała Wyszyńskiego dla klas I-III szkół podstawowych oraz przedszkoli

wiersz (nigdzie nie nagradzany i nie publikowany) związany z życiem i działalnością Stefana Kardynała Wyszyńskiego dla klas IV – VIII szkół podstawowych, młodzieży oraz dorosłych.

Spośród wielu  prac plastycznych oraz literackich wyłoniono  najlepsze.

W kategorii: rysunek/portret miejsce I przyznano Dawidowi Dudzińskiemu z kl. Ia Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie, miejsce II – Martynie Borowskiej z kl. IIIa Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie, miejsce III natomiast Julii Zawadzkiej z kl. III Szkoły Podstawowej w Mysłakówku. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marta Głuchowska z kl. IIb Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie. Wszystkie przedszkolaki, które brały udział w konkursie otrzymały nagrody, ponieważ nie sposób było wyłonić prac najlepszych. W kategorii: wiersz miejsce I przyznano Mai Książkowskiej z kl. VIIb Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie, miejsce II- Igorowi Kotwickiemu z kl. Va Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie, miejsce III -  Wiktorowi Warsickiemu z kl. IV Szkoły Podstawowej w Mysłakówku, a wyróżnienie – Zofii Śmiechowskiej z kl. IVb Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie. Wyniki ogłoszono podczas rekolekcji wielkopostnych. Zwycięzcy oraz wszyscy biorący w konkursie udział otrzymali nagrody oraz gromkie brawa swoich kolegów i koleżanek. 

E.G.