Loading color scheme

28.05.2022 - VIII TŁUCHOWSKI MEMORIAŁ SZACHOWY IM. KS. WINCENTEGO BORKOWSKIEGO

W sobotnie przedpołudnie 28 maja 2022 roku sala sportowa tłuchowskiej Szkoły Podstawowej gościła entuzjastów intelektualnych potyczek. Po raz ósmy bowiem z inicjatywy Proboszcza parafii Tłuchowo ks. Andrzeja Zakrzewskiego i przy współudziale organizacyjnym Uczniowskiego Klubu Sportowego "TOP" spotkali się szachiści rywalizujący w Tłuchowskim Memoriale Szachowym upamiętniającym osobę wielkiego społecznika naszej parafii -  ks. Wincentego Borkowskiego.

Na miejscu ustalono, że rywalizacja będzie się toczyła się systemem "każdy z każdym",  zwycięstwo, remis i porażka skutkowały odpowiednio 1, ½ lub 0 punktami.

Po niemal 3 godzinach bardzo wyrównanej walki, pojedynków stojących na wysokim poziomie wyłoniono najlepszych. Tryumfatorem VIII Tłuchowskiego Memoriału Szachowego im. ks. Wincentego Borkowskiego został Krzysztof Kozakiewicz, który w końcowej klasyfikacji o ½ pktu wyprzedził Andrzeja Rutkowskiego. Brązowy medal wywalczył Marek Zabost, a tuż za strefą medalową uplasował się najmłodszy uczestnik tegorocznych zmagań Julian Meller. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ufundowanymi przez księdza Andrzeja Zakrzewskiego pucharami oraz pamiątkowymi  medalami.

Choć  dzisiejszy Memoriał przeszedł już do historii wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że postarają się spotkać również za rok. Po raz kolejny okazało się bowiem, że szachy, pomimo tego, że nie są dyscypliną kontaktową potrafią dostarczyć wielu pozytywnych  emocji i wrażeń.

R.U.